← All results

TransAtlantic Way (Long) 2019 results

Filter by class:

Filter by category:

RankRiderClass/CategoryResultBikeFinish Time
Matt SewardSoloMFinishedTraditional/Geared6d:00h:00m
Steven AbrahamSoloMFinishedTraditional/Geared6d:00h:00m
Jason BlackSoloMFinishedTraditional/Geared6d:00h:00m
Martin HauboldSoloMFinishedTraditional/Geared6d:00h:00m
Karl SomersSoloMFinishedTraditional/Geared6d:00h:00m
Pat CoyleSoloMFinishedTraditional/Geared6d:00h:00m
Nick CleatonSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Stephen KennedySoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Lee TownendSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Mark SmithSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Colin RossSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Andrew OsborneSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Ede HarrisonSoloWFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Paul BirchallSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Pablo BlancoSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Kilian ReilSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Andrew TellingSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Nicholas PhilpottSoloMFinishedTraditional/Geared7d:00h:00m
Michel SutterSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Mikee LonerganSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Anisa AubinSoloWFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Nigel CarrickSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Colin WoollardSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Liam LandersSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Seamus O’LearySoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Lee KillesteinSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Phil WigginsSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Russell JonesSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Michal SerafinSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Volker HaugSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Anthony WhiteSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Tudor EtchellsSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Andrew OrrSoloMFinishedTraditional/Geared8d:00h:00m
Richard ParrySoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
James SloanSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Rob PackhamSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Gary CurrieSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Mark CrokerSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Robert ByrneSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Fergus CoyleSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Jo BurtSoloMFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Kate FowlerSoloWFinishedTraditional/Geared9d:00h:00m
Vincent DrainSoloMFinishedTraditional/Geared10d:00h:00m
Jorunn De BruynSoloMFinishedTraditional/Geared10d:00h:00m
James ChickosSoloMFinishedTraditional/Geared12d:00h:00m
Jack ShawSoloMFinishedTraditional/Geared16d:00h:00m
Paul BuckleySoloMDisqualifiedTraditional/Geared--00h:00m

DotWatcher needs your help

Riders: You know these races better than anyone. If you notice any potential errors in the race results, please let us know.

Race organisers: If you would like to help grow the community and contribute to the results database, please get in touch.