DotWatcher.cc

DotWatcher.cc
← All results

Dales Divide 2020 results

Filters

Finish Location
Result
Category
  • * 41 entrants have no registered nationality

  • Finish Locations:

    null: 32 rider(s)

    Northallerton: 1 rider(s)

    Osmotherly: 1 rider(s)

    Broxa, Scarborough: 1 rider(s)

    Scarborough: 4 rider(s)

    York: 3 rider(s)

    Boroughbridge: 5 rider(s)

    Harrogate: 1 rider(s)

    Darley: 1 rider(s)

    Summerbridge: 2 rider(s)

    Bolton Abbey: 2 rider(s)

  • Male: 87%

    Female: 13%

  • PositionRiderClassCategoryResultNationalityBikeFinish LocationFinish TimeNotes
    1Alex PilkingtonSoloMenFinishedUKTraditional Geared1d 23h 9m
    2Mark WildsmithSoloMenFinishedTraditional Geared2d 3h 52m
    3Jordan MatthewsSoloMenFinishedUKTraditional Geared2d 7h 19m
    4John AllanSoloMenFinishedTraditional Geared2d 7h 47m
    5Steve ChapmanSoloMenFinishedUKTraditional Geared2d 8h 0m
    6Isaac HudsonSoloMenFinishedTraditional Geared2d 8h 47m
    7Steve LargeSoloMenFinishedTraditional Geared2d 9h 10m
    8Mike DeBernadoSoloMenFinishedTraditional Geared2d 10h 34m
    9Tim RobertsSoloMenFinishedUnited KingdomTraditional Geared2d 11h 0m
    10Dan GolobSoloMenFinishedTraditional Geared2d 11h 30m
    11Paul SweetSoloMenFinishedTraditional Geared2d 12h 5m
    12Angus BuchananSoloMenFinishedTraditional Geared2d 12h 39m
    13Ian MacNabSoloMenFinishedUKTraditional Geared2d 12h 41m
    14Andy DeaconSoloMenFinishedTraditional Geared2d 12h 45m
    15Harry WhilesSoloMenFinishedTraditional Geared2d 15h 7m
    16Pete AylwardSoloMenFinishedTraditional Geared2d 15h 32m
    17Dave WinterborneSoloMenFinishedTraditional Geared2d 21h 40m
    18Gary TeeSoloMenFinishedTraditional Geared2d 21h 44m
    19Ken WoodhouseSoloMenFinishedTraditional Geared2d 23h 30m
    20Chris EllisonSoloMenFinishedTraditional Geared3d 5h 46m
    21Mathieu DavySoloMenFinishedTraditional Geared3d 5h 0m
    22Craig AllenSoloMenFinishedTraditional Geared3d 6h 47m
    23Karen PriceSoloWomenFinishedTraditional Geared3d 7h 3m
    24Paul BlairSoloMenFinishedTraditional Geared3d 7h 30mIndividual Time Trial
    25Johnny WestSoloMenFinishedTraditional Geared3d 9h 30m
    26Mark LewisSoloMenFinishedTraditional Geared3d 11h 46m
    29Rod GemmellSoloMenFinishedUKTraditional Geared5d 8h 33m
    30Glyn ThompsonSoloMenFinishedTraditional Geared2d 23h 6m438km Route
    31Angela WalkerSoloWomenFinishedUKTraditional Geared3d 5h 53m438km Route
    32Phil ShirleySoloMenFinishedUnited KingdomTraditional Geared3d 1h 52mDeviated Arten Gill
    Nick MitchellSoloMenScratchedTraditional GearedBolton Abbey
    Dan GrantSoloMenScratchedTraditional GearedBolton Abbey
    Peter RavenscroftSoloMenScratchedTraditional GearedSummerbridgeIndividual Time Trial
    Yan KarakousisSoloMenScratchedTraditional GearedSummerbridgeIndividual Time Trial
    Anna FarrallSoloWomenScratchedTraditional GearedDarley438km Route
    Andrew TurnerSoloMenScratchedTraditional GearedHarrogate
    Andrea SutcliffeSoloWomenScratchedTraditional GearedBoroughbridge
    Jon WaughSoloMenScratchedTraditional GearedBoroughbridge
    Oli ChappetteSoloMenScratchedTraditional GearedBoroughbridge438km Route
    Tom ChappetteSoloMenScratchedTraditional GearedBoroughbridge438km Route
    Julian DaviesSoloMenScratchedTraditional GearedBoroughbridge
    Kate SullivanSoloWomenScratchedTraditional GearedYork438km Route
    Danny BellionSoloMenScratchedTraditional GearedYork
    Richard BeaumontSoloMenScratchedTraditional GearedYork
    Andrew ManningsSoloMenScratchedTraditional GearedScarboroughIndividual Time Trial
    Ed WolstenholmeSoloMenScratchedUKTraditional GearedScarboroughIndividual Time Trial
    Virginia RobertsSoloWomenScratchedUKTraditional GearedScarboroughIndividual Time Trial
    Arran WolstenholmeSoloMenScratchedTraditional GearedScarboroughIndividual Time Trial
    Simon HindleSoloMenScratchedUKTraditional GearedBroxa, ScarboroughIndividual Time Trial
    Richard GateSoloMenScratchedUKTraditional GearedOsmotherly
    Steve HeadingSoloMenScratchedTraditional GearedNorthallerton
    27Richard NaylarPairMenFinishedTraditional Geared4d 0h 0mIndividual Time Trial
    28Shona OldfieldPairWomenFinishedTraditional Geared4d 0h 0mIndividual Time Trial

DotWatcher needs your help

Riders: You know these races better than anyone. If you notice any potential errors in the race results, please let us know.

Race organisers: If you would like to help grow the community and contribute to the results database, please get in touch.