DotWatcher.cc

DotWatcher.cc
← All results

Dales Divide 2020 results

Filters

Finish Location
Result
Category
  • * 37 entrants have no registered nationality

  • Finish Locations:

    null: 32 rider(s)

    Northallerton: 1 rider(s)

    Osmotherly: 1 rider(s)

    Broxa, Scarborough: 1 rider(s)

    Scarborough: 4 rider(s)

    York: 3 rider(s)

    Boroughbridge: 5 rider(s)

    Harrogate: 1 rider(s)

    Darley: 1 rider(s)

    Summerbridge: 2 rider(s)

    Bolton Abbey: 2 rider(s)

  • Male: 87%

    Female: 13%

  • Overall PositionRiderClassCategoryResultNationalityBikeFinish LocationFinish TimeNotes
    1Alex PilkingtonSOLOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED1d 23h 9m
    2Mark WildsmithSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 3h 52m
    3Jordan MatthewsSOLOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED2d 7h 19m
    4John AllanSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 7h 47m
    5Steve ChapmanSOLOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED2d 8h 0m
    6Isaac HudsonSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 8h 47m
    7Steve LargeSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 9h 10m
    8Mike DeBernardoSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED2d 10h 34m
    9Tim RobertsSOLOMENFINISHEDUnited KingdomTRADITIONAL_GEARED2d 11h 0m
    10Dan GolobSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 11h 30m
    11Paul SweetSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 12h 5m
    12Angus BuchananSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 12h 39m
    13Ian MacNabSOLOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED2d 12h 41m
    14Andy DeaconSOLOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED2d 12h 45m
    15Harry WhilesSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 15h 7m
    16Pete AylwardSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 15h 32m
    17Dave WinterborneSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 21h 40m
    18Gary TeeSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 21h 44m
    19Ken WoodhouseSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 23h 30m
    20Chris EllisonSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 5h 46m
    21Mathieu DavySOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 5h 0m
    22Craig AllenSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 6h 47m
    23Karen PriceSOLOWOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 7h 3m
    24Paul BlairSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 7h 30mIndividual Time Trial
    25Johnny WestSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 9h 30m
    26Mark LewisSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED3d 11h 46m
    29Rod GemmellSOLOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED5d 8h 33m
    30Glyn ThompsonSOLOMENFINISHEDTRADITIONAL_GEARED2d 23h 6m438km Route
    31Angela WalkerSOLOWOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED3d 5h 53m438km Route
    32Phil ShirleySOLOMENFINISHEDUnited KingdomTRADITIONAL_GEARED3d 1h 52mDeviated Arten Gill
    Nick MitchellSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBolton Abbey
    Dan GrantSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBolton Abbey
    Peter RavenscroftSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDSummerbridgeIndividual Time Trial
    Yan KarakousisSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDSummerbridgeIndividual Time Trial
    Anna FarrallSOLOWOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDDarley438km Route
    Andrew TurnerSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDHarrogate
    Andrea SutcliffeSOLOWOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBoroughbridge
    Jon WaughSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBoroughbridge
    Oli ChappetteSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBoroughbridge438km Route
    Tom ChappetteSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBoroughbridge438km Route
    Julian DaviesSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDBoroughbridge
    Kate SullivanSOLOWOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDYork438km Route
    Danny BellionSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDYork
    Richard BeaumontSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDYork
    Andrew ManningsSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDScarboroughIndividual Time Trial
    Ed WolstenholmeSOLOMENSCRATCHEDUKTRADITIONAL_GEAREDScarboroughIndividual Time Trial
    Virginia RobertsSOLOWOMENSCRATCHEDUKTRADITIONAL_GEAREDScarboroughIndividual Time Trial
    Arran WolstenholmeSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDScarboroughIndividual Time Trial
    Simon HindleSOLOMENSCRATCHEDUKTRADITIONAL_GEAREDBroxa, ScarboroughIndividual Time Trial
    Richard GateSOLOMENSCRATCHEDUKTRADITIONAL_GEAREDOsmotherly
    Steve HeadingSOLOMENSCRATCHEDTRADITIONAL_GEAREDNorthallerton
    27Richard NaylarPAIRMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED4d 0h 0mIndividual Time Trial
    28Shona OldfieldPAIRWOMENFINISHEDUKTRADITIONAL_GEARED4d 0h 0mIndividual Time Trial

DotWatcher needs your help

Riders: You know these races better than anyone. If you notice any potential errors in the race results, please let us know.

Race organisers: If you would like to help grow the community and contribute to the results database, please get in touch.